Αρχική σελίδα » Ανακοινώσεις - Νέα » Ανακοινώσεις - Εκδηλώσεις

Άρθρο του καθηγητή Παιδοψυχιατρικής ΕΚΠΑ και Διευθυντή του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών "Ψυχική Υγεία και Ψυχιατρική Παιδιών και Εφήβων" κ. Γερ. Κολαΐτη, στα ΝΕΑ.

Eis_Mnimin_Tsianti_Ta_Nea_.pdf

Με ιδιαίτερη στενοχώρια σας γνωστοποιούμε ότι προχθές τα χαράματα έφυγε από τη ζωή ο ιδρυτής της Πανεπιστημιακής  Παιδοψυχιατρικής Κλινικής στο Γ.Ν.Π. "Η Αγία Σοφία" Ι. Τσιάντης .

Η εξώδιος ακολουθία θα γίνει την Πέμπτη στις 13μμ στον ιερό ναό Προφήτη Ηλιού, Προφήτη Ηλιού 7, Αγία Παρασκευή.

Επισυνάπτουμε πολύ σύντομο -για την προσωπικότητα και το έργο του ανθρώπου μας- κείμενο που ζητήθηκε από τον καθηγητή Γερ. Κολαΐτη από την Ιατρική Σχολή ΕΚΠΑ και την Παιδοψυχιατρική Εταιρεία Ελλάδος.

" Όταν οι έφηβοι αισθάνονται ανασφαλείς στο σχολείο τους" _Άρθρο του καθηγητή Γερ. Κολαΐτη_Τα Νέα_28.05.2022

Arthro_Kathigiti_Ger._Kolaiti_Ta_Nea_28.05.2022.pdf

Όταν η φροντίδα του παιδιού γίνεται "αρρώστια" και θάνατος. Άρθρο του καθ. Γερ. Κολαϊτη_Τα Νέα_31-03-2022

Arthro_Kathigiti_Ger._Kolaiti_Ta_Nea_31-03-2022.pdf